3/27/2017

Naturigin Organik Saç Boyası Doğal Orta Sarı 7.0

Naturigin Organik Saç Boyası daha önceki deneyimlerimi okumuştunuz. Blogumda naturigin araması yaparsananız tüm deneyimlerimizi okuyabilirsiniz. Ancak bu sefer diğerlerinden farklı bir ton denemek istedi annem. Naturigin Organik Saç Boyası Doğal Orta Sarı 7.0 kullandım. Renk acaba çok mu açık olacak düşüncemiz de oldu, çünkü farklı boyalarda 7.0 rengi açık olabiliyor. Ancak risk budur dedik kutunun üzerindeki görüntüye güvendik. Blog yazımda bol resimlerle sizlere Naturigin deneyimimi hazırladım.

naturigin-organik-sac-boyasi-dogal-orta-sari-7-0Naturigin Organik Saç Boyası Doğal Orta Sarı 7.0


Yukarıda da dediğim gibi renk olarak acabalarımız vardı. Ama ton çok güzel, annem hep biraz koyu tonları tercih ediyor çok fazla beyazlarının olmasından dolayı. Ama düşündük beyazları biraz açık bir tonla kapatırsak gölgeli bir görüntü verebiliriz dedik. Annemin istediği bal rengi saçlarının olmasıydı.

Saçı boyama aşamasında bu sefer farklı bir yol izledik.

naturigin-organik-sac-boyasi-dogal-orta-sari-7-0


İlk 20 dakika Naturigin Boya saçta kalırken, strech sardık. O kısım tam komedi oldu. Ben sararken annemin ağzını burnunu kapatmışım. Kıpkırmızı gözlerini açarak bana bakışını resimledim ama annem yayınlamama izin vermedi 😊

naturigin-organik-sac-boyasi-dogal-orta-sari-7-0


Son 10 dakikada kalan boyayı en çok beyaz olan kısımlara sürdük ve 30 dakika sonunda saçları arındırıp kremiyle son dokunuşu yaptık.

Sarmamızın nedeni, normalde boyadığımız renkten farklı bir ton olacak. Kuaför salonlarında biliyorsunuz saçlara sıcak hava üflerler. Ancak organik saç boyası kullanırken renk değişimlerinde tam sonuç almak için strech sarmak saçları yeterli geldi. Kendi ısısıyla rahatlıkla rengi değiştirdi.

naturigin-organik-sac-boyasi-dogal-orta-sari-7-0


Gelelim renk deneyimimize; aşağıda gördüğünüz gibi muhteşem ötesi bir ton oldu. Saçlar zaten yumuşacık ama renk nasıl güzel. Asla açık bir ton değil, bal rengine benzeyen bir ton oldu. Doğal
Orta Sarı 7.0 rengi bizim için harika bir tercih olmuş. Burada Ayışığı Organik sitesinin yönlendirmesi çok etkili oldu.

naturigin-organik-sac-boyasi-dogal-orta-sari-7-0


Sizlerde bal rengi saçlara hemde paraben, sls, amonyak, resorcinol içermeyen bir boya ile kavuşmak istiyorsanız Naturigin Organik Saç Boyası Doğal Orta Sarı 7.0 denemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum. Fiyatı Ayışığı Organik sitesinde 44.90TL
Sevgilerrr.6 yorum:

 1. kutudaki rengin aynısı oluşmuş ben doğal saç boyası hiç kullanmadım şimdiye değin :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tavsiye ederim canım, çok memnun kalıyoruz her boyadığımızda

   Sil
 2. Bende kısa süre önce yazmıştım ablam. Boyaların kalitesi tartışılmaz cidden. Çok beğendim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. dimi senin boyadığın renkte muhteşem oldu çağlacım hepimiz yavaş yavaş temiz içerikli ürünlere dönüyoruz :)

   Sil
 3. Rengi cok begendim güle güle kullansin annecigin 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkürler deryacım gidip gelip aynaya bakıyor kadın 50den sonra makyaja başladı renk değişimlerine başladı benden genç ruhu inanki :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...